top of page

Informacje o bibliotece

Biblioteka znajduje się na drugim piętrze w segmencie D. Przy bibliotece znajduję się sala kinowa, która może służyć również jako czytelnia. Użytkownikami biblioteki są uczniowie i pracownicy szkoły, łącznie ok. 570 czytelników.

Zbiory biblioteczne zostały skomputeryzowane w programie MOL, co znacznie ułatwia zarówno wyszukanie odpowiedniego dokumentu, jak i jego wypożyczenie.

Do dyspozycji czytelników pozostają katalogi komputerowe (m.in. alfabetyczny autorski i tytułowy oraz rzeczowy)  wszystkich zbiorów bibliotecznych. Można także korzystać z komputera z dostępem do Internetu i drukarki.

Biblioteka organizuje liczne konkursy czytelnicze i plastyczne, turnieje literackie, wycieczki edukacyjne, uczestniczy w akcjach promujących czytelnictwo. 

Współpracujemy również z biblioteką miejską. 

Zbiory

Biblioteka posiada ok. 12800 książek, dokumentów filmowych, dźwiękowych i elektronicznych.

Osoby odwiedzające czytelnię mogą skorzystać m.in. z licznych słowników, encyklopedii, tablic, atlasów czy literatury dotyczącej naszego regionu.

Biblioteka zgromadziła również pełen zestaw lektur przewidzianych podstawą programową. Część lektur dostępna jest na płytach DVD jako adaptacje filmowe.

Na półkach z literaturą piękną uczniowie znajdą zarówno klasykę, książki, które chętnie czytali ich rodzice (wciąż warto po nie sięgać!), jak i nowości wydawnicze – popularne fantasy, kryminały czy thrillery.

Zainteresowani uczniowie mogą pośrednio wpływać na zawartość zbiorów biblioteki, wpisując ciekawy tytuł na listę „książkowych życzeń” czytelników. Aktualnie, w związku z wprowadzaną reformą oświaty, uzupełniany jest księgozbiór dla najmłodszych uczniów szkoły.

Odrębną część księgozbioru stanowi ok. 8000 podręczników, które bezpłatnie są udostępniane uczniom na cały rok szkolny.

zbiory.jpg
molnet1.jpg

Wykaz podręczników

kliknij tutaj

bottom of page