Nasza szkoła wzięła aktywny udział w Międzynarodowej Akcji Czytanie na Polanie - edycja 2026. Uczniowie klasy II i III z wychowawcami wybrali się w plener, aby w bardzo przyjemny sposób, oczywiście z książką w roli głównej, spędzić czas. Dzieci zaopatrzyły się w lektury dostosowane do swojego wieku i zainteresowań. W pięknych okolicznościach przyrody, na kocykach, na trawie, na boisku sportowym oddawali się przyjemności czytania.
Bibliotekarze szkolni składają serdecznie podziękowania Członkom Aktywu Bibliotecznego. Dziękujemy za Waszą pracę, ogromne zaangażowanie i entuzjazm, którymi codziennie dzielicie się z biblioteką szkolną. Dzięki Wam książki lądują na półkach w mgnieniu oka, a czytelnicy zawsze mogą liczyć na pomoc. W tym roku aktywnie działały dziewczyny z klasy 6a: Marika Figaj Agata Jasińska Lena Wiśniewska Majka Stuczyńska Serdecznie dziękujemy.
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowej Akcji Czytanie na Polanie realizowanej w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Co zabrać? Koc, ulubioną książkę, dobry humor i kapelusz na słońce. W razie deszczu wydarzenie odbędzie się w szkole. Serdecznie zapraszamy małych i dużych miłośników literatury – przyjdź posłuchać, poczytać i odpocząć w zieleni! Wydarzenie odbędzie się 12 czerwca. Chętne osoby/klasy prosimy o zgłoszenia do biblioteki szkol